پورتال golestan
کدمطلب: Ss9EU8v1      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۶ ۱۲:۰۳:۵۹      تعداد بازديد اين صفحه:  ۸۴
مدیرکل آموزش وپرورش گلستان:

فراغت یک تجربه با ارزش زندگی است.

طرح اندیشه ورزی در اوقات فراغت با رویکرد شاداب سازی ،گفتمان دانش آموزی و کارافرینی در جلسه کمیته برنامه ریزی استان طرح و مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روبط عمومی اداره کل آموزش و پرورش  گلستان ؛ وطنی مدیر کل آموزش و پرورش استان ضمن بیان این نکته که فراغت کار یا بیکاری نیست ، بلکه یک تجربه باارزش زندگی است ، فراغت جدی ترین مشغله انسان است ، گفت : کار و فراغت، مفاهيمي است که با وقت و زمان ارتباط دارد. کار، يعني گذران وقت با فعاليت و هدف خاص و فراغت وقت آزادي است که فرد در آن به فعاليت خاصي مشغول نيست.

سیده هما عقیلی معاون آموزش ابتدایی استان تصریح کرد: اندیشه ورزی دراوقات فراغت پس ازارائه پیشنهاد و طرح در کمیته برنامه ریزی استان و مصوب شدن این طرح جهت اجرا در دستور کار مدارس ابتدایی سطح استان قرار گرفت .

وی افزود : به طور معمول، در جامعه کار اهميت دارد و براي آن برنامه‌‏ريزي مي‏شود، اما اوقات فراغت مورد بي‌‏توجهي قرار مي‏گيرد و برنامه ‏اي براي چگونه گذراندن آن در نظر گرفته‏ نمي‏شود.

عقیلی بیان داشت: چگونگی گذراندن اوقات فراغت وسیله مؤثری برای پرورش قوای فکری، جسمی، ‌اخلاقی، رشد شخصیت و بروز خلاقه افراد و عامل مهمی برای جلوگیری از رفتارهای ناپسند اجتماعی به حساب می آید .

وی درادامه گفت : اندشه ورزی در اوقات فراغت طرحی است با رویکرد شاداب سازی و کار آفرینی برای کودکان که با کودکان در ایام تابستان با همکاری مجموعه پرتلاش ابتدایی در سطح استان به اجرا در می آید.

آمنه حسینی کارشناس آموزش دوره دوم ابتدایی اداره کل بیان داشتند : این طرح با اهدافی چون پرورش قوه بیان دانش اموزان ، ایجاد نشاط و شادابی در بین دانش اموزان  ، جذابیت بخشیدن به اوقات فراغت با دو بخش رادیو مدرسه و جشنواره نمایش های خلاق  در سطح مدارس استان گلستان برگزار می گردد.

حسینی افزود : اجرای چنین طرح های علاوه بر افزایش اندوخته ها ی ادبیات کودکان ، به رشد اخلاق و معنویت در آن ها نیز یاری رسانده  وزندگی بهتری برای آنان رقم خواهد زد ، که تقویت توان برقراری ارتباط با دیگران و اعتماد به نفس در بین کودکان را به همراه خواهد داشت .

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه