پورتال golestan
کدمطلب: pq3N7P7S      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۱۳ ۱۲:۱۷:۰۱      تعداد بازديد اين صفحه:  ۶۰۲
توضيح پيرامون خبر تجمع دانش آموزان

توضيح پيرامون خبر تجمع دانش آموزان در مقابل آموزش و پرورش شهرستان گرگان

توضيح پيرامون خبر تجمع دانش آموزان در مقابل آموزش و پرورش شهرستان گرگان

در پي انتشار خبر تجمع دانش آموزان معترض به سئوال امتحان نهايي در برخي سايت ها متن ذيل جهت ارائه توضيح کامل براي سايت ها و خبرگزاري ها ارسال گرديد . در اين متن آمده است :

ضمن تشکر از فعاليت شما در عرصه اطلاع رساني در ارتباط با خبر تجمع دانش آموزان در برابر مديريت آموزش و پرورش شهرستان گرگان در روز پنج شنبه 11 خرداد 1396 توضيحاتي را يادآور مي گردد:

1 ) بعد از حضور جمعي از دانش آموزان در برابر مديريت آموزش و پرورش شهرستان گرگان ، مسئولين اين اداره سعي کردند آنها را به سالن دبيرستان ايرانشهر هدايت کنند تا ضمن حفظ حرمت آنان ، فرصتي براي شنيدن حرف هايشان فراهم گردد . در اين سالن تعدادي از دانش آموزان به طرح سئوالات خود پرداخته و دو تن از معاونين اين مديريت هم به آنها پاسخ گفته و قول بررسي دادند و احدي از مسئولين برخورد بدي با دانش آموزان نداشتند .

2 ) در مورد سخت بودن سئوالات ، طبق بررسي هاي انجام شده توسط سرگروه هاي آموزشي شهرستان گرگان و استان گلستان مشخص شد نه فقط سئوالات سخت نبوده بلکه متناسب با استانداردهاي لازم طراحي شده  بود . علاوه بر اين ، مقايسه ميانگين نمرات درس هايي مثل معارف اسلامي ، رياضي ،‌ادبيات فارسي و ... در رشته هاي علوم انساني ، علوم تجربي و علوم رياضي نشانگر آن است که نمرات نسبت به سال گذشته افزايش قابل ملاحظه اي داشته است .

يادآوري اين نکته ضروريست که سختي يا آساني سئوال بيش از همه به وضعيت دانش آموز و ميزان يادگيري وي باز مي گردد ، چنانکه هر سئوال مي تواند براي يک دانش آموز سخت يا آسان باشد .

3 ) در مورد لو رفتن سئوالات بايد يادآور شويم که تمامي مسائل حفاظتي مرتبط با نگهداري ، تکثير و انتقال سئوالات به طور جدي رعايت شده به گونه اي که مديريت آموزش و پرورش شهرستان گرگان شخصا بهراه مسئولين حراست از شب قبل از امتحان ، جهت تکثير سئوالات تا پلمپ شدن درب اتاق تکثير در محل نگهداري و تکثير سئوالات حضور داشته و دارند . علاوه بر اين مديريت آموزش و پرورش و ديگر مسئولين از ساعت 30 : 5 صبح جهت تحويل سئوالات در اداره حاضر شده و کاملا بر اين روند نظارت داشته و  دارند ، از اين رو ادعاي مطرح شده از سوي دو تن از دانش آموزان که سئوالات را در اختيار داشتند ، بعد از پيگيري پليس فتاو حراست استان بررسي و کذب بودن آن محرز شد .

 

نصرا... کشيري

مدير آموزش و پرورش شهرستان گرگان

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه