پورتال golestan
کدمطلب: 5bBTIk9w      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۷ ۰۸:۴۶:۲۹      تعداد بازديد اين صفحه:  ۳۴۵
مدیرکل آموزش وپرورش گلستان:

938362 نفر مسافر طی سه ساله گذشته در ستاد های اسکان گلستان پذیرش شده اند.

درتعطیلات نوروز 1393 تعداد 139906نفر و در نوروز سال 1394 تعداد 142706نفر و درتعطیلات نوروز سال 1395 تعداد 131387نفر مسافر پذیرش شده اند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان گلستان، محمدرضا وطنی در تشریح مقایسه ی عملکرد سه ساله آموزش و پرورش استان در خصوص اقدامات رفاهی به فرهنگیان به ویژه اسکان مسافرین نوروزی و تابستانی ضمن قدردانی از تلاش مجموعه همکاران، گفت: وزارت آموزش و پرورش با رویکرد تامین رفاه همکاران تلاش می نماید تا با اجرای طرح های رفاهی و درمانی ، دریافت تسهیلات ، بهبود روش ها و استقرار شیوه های نوین مدیریتی ، رفاه نسبی را برای همکاران ایجاد نماید .

مدیرکل آموزش وپرورش گلستان خاطر نشان کرد: یکی از بزرگترین و با قدمت ترین طرح های رفاهی ، اسکان موقت فرهنگیان در ایام تعطیلات می باشد . اسکان یک طرح ملی و سراسری است و هدف اصلی آن حمایت از همکاران در امر سفر است .

وی افزود: اسکان فرهنگیان ضمن ایجاد فضای امن برای همکاران محترم باعث کاهش هزینه های سفر ، مشارکت در امر ایرانگردی ، اشتغال زایی ، ایجاد درآمد ، کم کردن خطر در جاده ها ، آشنایی با فرهنگ ها و.... می شود .

مدیرکل آموزش وپرورش گلستان اذعان داشت: با تلاش و کوشش مدیران آموزش و پرورش شهرستان ها  و سایر اعضای ستاد اسکان استانی و منطقه ای توانسته ایم طی نوروز و تابستان سال های 1393 لغایت تاریخ 30/5/1395 تعداد 938362 نفر مسافر را پذیرش نماییم .

 

 

مدیرکل آموزش وپرورش گلستان در تشریح پذیرش اسکان در تعطیلات نوروز گفت: درتعطیلات نوروز 1393 تعداد 139906نفر و در نوروز سال 1394 تعداد 142706نفر و درتعطیلات نوروز سال  1395 تعداد 131387نفر  مسافر  پذیرش شده اند .

در مقایسه  جدول و نمودار شماره (1) متوجه می شویم پذیرش مسافر در تعطیلات نوروز از رشد دو درصدی بین سال 94- 1393 برخوردار بوده است . استان گلستان در مسیرگردشگری و پل ارتباطی و تردد های شمال به جنوب و غرب به شرق قرار دارد . مهمترین مشکل و مانع این مهم ، نبود امکانات جذب و نگهداری مسافر و تبلیغات  کم می باشد .

جدول شماره (1) : تعداد مسافر پذیرش شده در تعطیلات نوروز

ایشان در خصوص پذیرش اسکان در تعطیلات تابستان گفت :

از مقایسه اعداد جدول و نمودار شماره (2) بر می آید ، پذیرش مسافر از رشد منفی نیم درصدی برخوردار بوده است و این رشد منفی شاید به خاطر شرایط جوی در این فصل که مسافرین محترم می توانند در مکان های باز و عمومی اسکان یابند و ممکن است هتل ها ، مسافر خانه ها و سوئیت ها در استان گلستان از رشد جذب گردشگر برخوردار بوده اند .

مدیر کل در در ادامه با اشاره به بستر مناسب گلستان و  ییلاقات این استان به اسکان مدارس ییلاقی اشاره نمود و تقویت آن را عاملی موثر در افزایش جذب مسافرین فرهنگی برشمرد و افزود:

با اینکه پدیده شهرگریزی در همه جای کشور دیده می شود ولی در استان گلستان با توجه به ییلاقات خوش آب و هوا مرسوم تر بوده و امروزه افراد زیادی قصد گذران  اوقات فراغت در روستاهای کوهستانی را دارند و از آنجایی  که آموزش و پرورش استان گلستان در بعضی از این روستاها مدارس بلا استفاده برای دانش آموزان عزیز را دارد . لذا تعمیر و باز سازی آنها هزینه زیادی نخواهد داشت و می تواند مراکز رفاهی مناسبی برای همکاران بازنشسته و شاغل باشد . نگاه به جدول و نمودار شماره (3) نشان دهنده رشد و توجه ویژه به این نوع مراکز رفاهی می باشد .

وطنی در بخش پایانی گزارش به فعالیت مراکزآموزشی  و  رفاهی در استان اشاره نمود و افزود: در 14 شهرستان استان فقط دو مرکزآموزشی و رفاهی فعال یکی در شهر گرگان و مورد دیگر در شهرگنبد قابوس وجود دارد . هم اکنون در شهرستان علی آباد نیز یک پروژه آموزشی و رفاهی در دست احداث می باشد و در بندرگز نیز یک مرکز آموزشی  باز سازی و تبدیل به مرکز رفاهی شده است.

 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه